PageRank Nedir?


PageRank 0 ila 10 arasında belirlemek için bir web sayfasına bağlantıların kalitesini ve miktarını değerlendirir.

PageRank Nedir?

PageRank 0 ila 10 arasında belirlemek için bir web sayfasına bağlantıların kalitesini ve miktarını değerlendirir. 03 Ocak 2020

Google kurucuları Larry Page ve Sergey Brin tarafından ünlü bir şekilde icat edilen bir hesap olup, bu sayfanın öneminin ve otoritesinin göreceli puanını 0 ila 10 arasında belirlemek için bir web sayfasına bağlantıların kalitesini ve miktarını değerlendirir.

PageRank, Google sıralama algoritmasında yalnızca bir faktör olduğundan, yüksek bir PageRank'in yüksek sıralamaları garanti etmediğini hatırlamak gerekir.Temel varsayım, bağlantıların bir sayfanın önemi için “oylara” benzer olmasıdır. Bir sayfa ne kadar oy alırsa o kadar önemli olur. Dahası, önemli sayfaların / URL'lerin oyları önemsiz olanların oylarından daha fazladır.

Sitenizin veya rakibinizin PR puanının ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Ancak Google artık web siteleri için PageRank puanını açıklamıyor. Eskiden Google Araç Çubuğu'nda web tarayıcılarının üstünde görüntülenirdi, ancak artık yok. PR verileri de API'lar aracılığıyla geliştiriciler tarafından artık kullanılamıyor. Ancak artık herkese açık olarak gizlenmiş olsa da, PageRank Google'ın gizli sıralama algoritmalarında önemli bir bileşen olmaya devam ediyor.

PageRank / Link Juice'u Dahili Bağlama ile Aktarma

İlgili makalelerdeki kendi önemli sayfalarınıza bağlantı vererek Google'ın web sitenizin sayfalarını konu yetkililer olarak görmesine yardımcı olabilirsiniz.


PageRank'in Mantığı Nedir

Arama varsayımımız şöyledir: A kişisi, “x” ifadesini aramaya başlar. Google önce A kişisinin sorgusuyla eşleşen içerik içeren alakalı sayfalar arar. Google ilgili sayfaları bulduktan sonra, bu sayfaları önem derecesine göre sıralar.

A Sitesi web sayfanıza bağlandığında, Google bunu A Sitesi sayfanızın onaylanması veya oy vermesi olarak görür. Google, tek tek web sayfalarının ve web sitenizin bir bütün olarak alaka düzeyi ve önemi hakkında sonuçlar çıkarmak için bu bağlantı oylarının tümünü (yani web sitesinin bağlantı profili) dikkate alır. PageRank'in arkasındaki temel kavram budur.

Sayfa B'den A sayfasına bağlantı etkili bir şekilde A sayfasının önemi için bir oy olur ve bu oy A sayfasının Sayfa Sırasını 2'ye yükseltir. Sayfa A’nın ilk Sayfa Sırası artı B sayfasının oyunun değeri. B Sayfasının oyu, PageRank değerine değer ve sıralama gücü olarak adlandırılır.

B sayfasından A sayfasına veya C sayfasına daha fazla bağlantı eklemek bir şeyi değiştirmeyecektir, çünkü B sayfasından A sayfasına yalnızca bir bağlantı sıralama gücünü dağıtır. İkinci bir bağlantı ilave sıralama gücü eklemez.

Paylaş:
Destek Talebi

Değerli müşterilerimiz eğer kullanıcı adınız ve parolanızı biliyorsanız sorununuzun daha hızlı çözüme kavuşması adına lütfen kullanıcı panelinden destek talebinde bulununuz.
Kullanıcı/Müşteri Girişi

X